(*30. 12. 1976, Praha, ČSSR)

Studium

2009–2012  Fakulta výtvarných umění VUT v Brně (Ateliér intermédia, doktorandský program, Václav Stratil)
2005  Vysoká škola umělecko – průmyslová v Praze (Ateliér konceptuální a intermediální tvorby, Jiří David, Milan Salák)
2003–2009  Fakulta výtvarných umění VUT v Brně (Ateliér malířství 1-3, Petr Kvíčala, Martin Mainer, Petr Veselý)
2000–2003  Soukromá vyšší odborná škola umění ve Zlíně (obor Užitá malba, René Hábl, Pavel Preisner)
1998–1999  Akademie sociálně umělecké terapie – Tábor

Ocenění

2018  Hostem projektu DAS HAUS – LUCIE KOLDOVÉ (Imm Cologne, 2018, DEU)
2016  Držitel tvůrčího stipendia Ministerstva kultury České republiky pro období 2016-2017 (MK, ČR)
2011  Finalista Essl Award (Essl Museum, AU)
2010  Finalista The Sovereign European Art Prize (Londýn, UK – nominátor Jiří David)
2009  Cena rektora (VUT, Brno, ČR)
2009  Nominace na cenu Start Point (Galerie Klatovy/Klenová, ČR – nominace – Edith Jeřábková)
2009  Finalista ceny Exit (FUD UJEP, ČR)
2009  Cena děkana FaVU za diplomovou práci Unframed (FaVU BUT, Brno, ČR)
2008  2. místo v sekci fotografie – Mezinárodní bienále umění (Chapingo, MX)
2006  Cena rektora (VUT, Brno, ČR)
2005  Ateliérová cena (FaVU BUT, Brno, ČR)

Výstavy

Samostatné
2018  White Over (Galerie Dukla, Ostrava, ČR)
2018  Projektivní test (spolu se Zdeňkem Porcalem, Galerie NoD, Praha, ČR)
2018  Mezery mezi obrazy (Galerie města Třince, ČR)
2017  YTILAERBOX (Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, ČR)
2017  Výběr ze svislé tvorby (Strom Art Gallery, Brno, ČR)
2017  Do dichotomie obrazu (Galerie Jelení, Praha, ČR)
2016  Antropolog v překladu (Laboratorium Sztuki, Toruń, PL)
2016  Kolonie svobody – možnosti Nového národního stylu (Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2016  Šťastní a veselí (Galerie Lauby, Ostrava, ČR)
2016  Domovní znamení (Galerie Nika – malá galerie UMPRUM, Praha, ČR)
2015  In-sue-lie (Galerie 207, UMPRUM, Praha, ČR)
2015  Estetika svádění (Galerie Dům, Broumov, ČR)
2015  Asociativní utkání (Galerie Altán Klamovka, Praha, ČR)
2015  Deník přeživší (Fait Gallery, Brno, ČR)
2014  Další ze způsobů, jak nemalovat obrazy (GAVU, Cheb, ČR)
2014  (RE)framed (spolu s Markem Habrem a Zdeňkem Porcalem, Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2014  Handicap down to a 9 (Berlínskej Model, Praha, ČR)
2014  Panic Room (Karlín Studios, s Matejem Al-Ali a Tomášem Moravcem, Praha, ČR)
2014  Handle with care and criticism (Galerie Prádelna Bohnice, s Matejem Al-Ali a Tomášem Moravcem, Praha, ČR)
2013  Co všechno bychom mohli udělat, pokud bychom nevěděli jak (Galerie TIC, Brno, ČR)
2013  Fore! (Galerie Kaluž, Ostrava, ČR)
2013  Rehabilitace v podmínkách mimosoudního vyrovnání spotřebitelských sporů (Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2012  Pole position (Galerie SPZ, Praha, ČR)
2012  Ve středu je ctnost (Vitrínka Deniska, Olomouc, ČR)
2012  Je to prakticky spojený s tou věcí, kolem které se motáš (Galerie Ars, se Zdeněkem Porcalem, Brno, ČR)
2012  Apo, ibu, neuro a idioti (ERA, se Zdeňkem Porcalem, Brno, ČR)
2012  Shallow (Galerie Umakart, Brno, ČR)
2011  Ohlasy entropie (Galerie Kritiků, s Matejem Al-Ali a Tomášem Moravcem, Praha, ČR)
2011  Kustodka – Start Up (Galerie hlavního města Prahy, Dům u Zlatého prstenu, Praha, ČR)
2011  Chemnitz.cz – práce věnované konci světového pořádku (Galerie Weltecho, Chemnitz, DE)
2011  Superend a jiné ošklivé příběhy (Cosmos, Mnichov, DE)
2010  Velké ambice (Galerie půda, Jihlava, ČR)
2010  Simulovaná show (Galerie 1k15, Brno, ČR)
2009  Oddělení malby (Galerie Trojka, Brno, ČR)
2008  Reframed – House Of Dublon (Galerie mladých, s Janou Bernartovou, Brno, ČR)
2008  Obrazárna (Galerie Milana Zezuly, Brno, ČR)
2007  Léčba neklidem (Galerie Dole, Ostrava, ČR)
2006  “Banka” (HVB BANK Valdek, s Petrem Kunčíkem, Praha, ČR)
2006  Les Invasions Barbares (Akademie věd – Academia, Brno, ČR)
2004  Definitivní řešení opičí otázky (Galerie mladých, Brno, ČR)
2003  7 let ve Zlíně (Galerie Rock Café, Praha, ČR)
2003  Versus (Galerie Mokrá, Zlín, ČR)

Kolektivní výstavy
2018  Na vlnách umění – sbírky českého umění (Oblastní galerie Liberec, ČR)
2018  5 (Etcetera, Brno, ČR / Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2018  Sochy pro Brno – Ornament je zločin (Urban Centrum Brno, ČR)
2018  Artweek Liberec 2018 (Oblastní galerie Liberec, ČR)
2018  Meziprůzkumy/Sbírka AJG 1300 – 2017 (Alšova jihočeská galerie, Hluboká nad Vltavou, ČR)
2018  4 (Etcetera, Brno, ČR / Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2018  Lucie Koldová: Úroveň světla (Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2018  Imm Cologne (Kolín, DEU)
2018  Přírůstky do sbírky GAVU (GAVU, Cheb, ČR)
2017  3 (Etcetera, Brno, ČR / Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2017  Drazí architekti (Galerie Architektury Brno, Brno, ČR)
2017  Volná zábava (The Bĕhal Fejér Institute, Praha, ČR)
2017  Každá židle potřebuje obraz (Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2017  Nevratný posun (Dům pánů z Kunštátu, Brno, ČR)
2016  Nevratný posun (Dům pánů z Kunštátu, Brno, ČR)
2016  2 (Etcetera, Brno, ČR / Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2016  Pole rezonance – Václav Boštík, Petr Dub, Vladimír Škoda (Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, ČR)
2016  Shaped Canvas (Galerie NTK, Praha, ČR)
2016  Viktor Valášek: Matěj Smetana, Markéta Hlinovská, Petr Dub, Juliana Höschlová, Pavla Gajdošíková, Jan Pfeiffer, Mira Gáberová, Miroslav Hašek, Petra Herotová, Conrad Armstrong (Galerie Altán Klamovka, Praha, ČR)
2015  Teserakt (Galerie Amu, Praha, ČR)
2015  Solo Salon (Solo OffSpace, Brno, ČR)
2015  Výstava 015 (Solo OffSpace, Brno, ČR)
2015  Art Consulting Contemporary 2015 (Topičův salon, Praha, ČR)
2015  1 (Etcetera, Brno, ČR / Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2015  Výběr ze sbírky (Galerie U Dobrého Pastýře, Brno, ČR)
2015  Výstava, kde hanba nebýt a chyba vystavovat (Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2015  Nord Art 2015 (Kunstwerk Carlshütte, Büdelsdorf, DEU)
2015  Město jako výstava (hlavní výstava oficiálního programu Plzeň 2015, ČR / Historisches Museum, Regensburg, DE)
2015  Výchozí pozice (Galerie Emila Filly, Ústí nad Labem, ČR)
2015  Výstava 015 (Galerie Radniční, Kyjov, ČR)
2014  Art Consulting Contemporary 2014 (Topičův salon, Praha, ČR)
2014  Vidět a věřit (Festival Fotograf, Praha, ČR)
2014  L’Espace de L’Espèce: Beyond the abstract and the concrete (Kunstfabrik hb55, Berlín, DE)
2014  Rekonstrukce (Galerie Emila Filly, Ústí nad Labem, ČR)
2014  Nulla Dies Sine Linea – postkonceptuální přesahy v české kresbě (Galerie Emila Filly, Ústí nad Labem, ČR)
2014  Oka mžik (Fait Gallery, Brno, ČR)
2014  Jamais Vu (Galeria Sztuki Wozownia, Toruń, PL)
2014  Zlínský pohled světa II (Zlínský kulturní institut, Zlín, ČR)
2014  Ohlédnutí 1994 – 2014 (Vrbasovo muzeum, Ždánice, ČR)
2013  Jamais Vu (Galeria Sztuki Wozownia, Toruń, PL)
2013  Poison Green (Czech Centre Gallery, New York, USA)
2013  Od moderny po současnost (Muzeum města Brna, Brno, ČR)
2013  Red8 (Galerie Vysoké školy umělecko průmyslové v Praze, Praha, ČR)
2012  PAF – sekce animace urbanismu (Umělecké centrum Univerzity Palackého, Olomouc, ČR)
2012  4+4 dny v pohybu – 17. ročník mezinárodního festivalu současného umění (Casíno Pařížská, Praha, ČR)
2012  Geometrův zlý sen (Topičův salon, Praha, ČR)
2012  Preview (Fait Gallery, Brno, ČR)
2012  Pokoj šíleného sběratele (Artbanka Museum of Young Art, Praha, ČR)
2012  You can tell me! (Factory-Art Gallery, Berlín, DE)
2012  Práce ze sbírky Charlie Younga (Oswego Library Art Gallery, New York, USA)
2012  Kvalitář (Galerie Kvalitář, Praha, ČR)
2011  No borders. Appeal to heaven (Dvorac Sec Contemporary, Praha, ČR)
2011  Antitéze malby (Galerie Kritiků, Praha, ČR)
2011  Konečně spolu (Galerie Emila Filly, Ústí nad Labem, ČR)
2011  Polohy současné abstrakce (Galerie hlavního města Prahy, Praha, ČR)
2011  Pražské quadriennale (PQ+, Praha, ČR)
2011  Amoya (Artbanka Museum of Young Art, Praha, ČR)
2011  Essl Art Award 2011 (Galerie hlavního města Prahy, Praha, ČR)
2011  Kick Off Artbanka (Dvorac Sec Contemporary, Praha, ČR)
2011  AM3 (Národní divadlo – Reduta, Brno, ČR)
2010  Exit/A.A.0. (Kunstraum Kreuzberg/Bethainem, Berlín, DE)
2010  The Sovereign European Art Prize (Barbican Centre, Londýn, UK)
2010  Genesis (The Rag Factory, Londýn, UK)
2010  Chytré a hloupé (Galerie Kritiků, Praha, ČR)
2009  Exit 2009 – finále národní soutěže studentů uměleckých škol (Galerie Emila Filly, Ústí nad Labem, ČR)
2009  Zlínský pohled světa (Krajská Galerie ve Zlíně, Zlín, ČR)
2009  Urban Kiss (Galerie Kritiků, Praha, ČR)
2009  Start Point – selekce nejlepších diplomových prací 2009 (Galerie Klatovy/Klenová, ČR)
2009  Mag 09 (Galerie Brno, Brno, ČR)
2008  Bienal of Contemporary Art Champigno (Texcoco, MX)
2008  CZ/SK – přehlídka české a slovenské současné malby (Wannieck Gallery, Brno, ČR)
2008  V praze je blaze (Galerie Kritiků, Praha, ČR)
2008  Petr Kvíčala + studenti (Národní divadlo – Reduta, Brno, ČR)
2007  Ruční pila (Galerie Sýpka, Valašské Meziříčí, ČR)
2007  Vzpomínka za kterou se stydím (Galerie AVU, Praha, ČR)
2007  Amaro Jilo (Dům umění, Brno, ČR)
2007  Zlínský salon mladých – trienále současného česko-slovenského umění (Krajská Galerie ve Zlíně, ČR)
2006  Arskontakt 2006 (Galerie AVU, Praha, ČR)
2006  AM3 (Galerie Gaudeamus, Ostrava, ČR)
2005  Artkontakt (Galerie AVU, Praha, ČR)
2005  Podoby současné tvorby (Galerie “10”, Brno, ČR)
2004  MMS – Martin Mainer Studio (Divadlo Reduta, Brno, ČR)
2004  Audio Video Cirkus Vol. 2 (Klub Dessert, Brno, ČR)

Zastoupení ve sbírkách

Amoya (ČR)
B-Y Collection (CZE)
COLLETT Prague | Munich (DE)
Dvorak Sec Contemporary (ČR)
Fait Gallery (ČR)
JHK Archiv (ČR)
Charlie Young Collection (USA)
Kvalitář (ČR)
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně (ČR)
Galerie Ars (ČR)
Galerie Arskontakt (ČR)
Galerie Petr Novotný (ČR)
Galerie Němeček (ČR)
Galerie výtvarného umění v Chebu (ČR)
Havrlant Art Collection (ČR/USA)
Sbírka manželů Lettenmayerových (ČR)
Muzeum města Brna (ČR)
Nadace pro současné umění Praha (ČR)
Sbírka Marek (ČR)
Sbírka Jiřího Valocha (ČR)
Sbírka Dermonta F. Desmonda (IFSC, IRE)
Sbírka Thorira Gunnarsona (IS)
Sbírka Roberta Runtáka (ČR)
Ad.

Etc.

2018  Spolu s Markem Medunou ve vedení malířského ateliéru IV (Akademie výtvarných umění v Praze, ČR)
2018  Externí vyučující současného umění (Architectural Institute Prague, ČR)
2018  Ambasador Spolku Skutek  pro agendu umění ve veřejném prostoru
2018  Člen poroty architektonické soutěže – Olověný Dušan (Spolek posluchačů architektury, SPA – FA ČVUT, ČR)
2018  34. pozice / J&T Banka Art Index
2018  Hostem projektu DAS HAUS – LUCIE KOLDOVÉ (Imm Cologne, 2018, DEU)
2017  Konferenční příspěvek “Milník diváka” (Souvislá vrstva, DOX)
2017  Spoluautor koncepce a moderátor debat na téma umění ve veřejném prostoru (Galerie hlavního města Prahy, ČR)
2016  Spoluzakladatel Studia Flusser (Praha, ČR)
2016  Externí vyučující na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (Zlín, ČR)
2016  Vybrán pro rezidenci Toruń Cultural Agency (Toruń, PL)
2015  Předseda Spolku Skutek (2015-2018)
2015  Člen poroty Ceny kritiky za mladou malbu 2016
2015  Spoluautor projektu Socha pro Plzeň (spolu s Matejem Al-Ali a Tomášem Moravcem)
2014  Konzultant urbanistického projektu studia MOBA na téma revitalizace Malostranského náměstí v Praze
2014  Autorská esej “Co vám o exkluzivitě umění matka neřekla a školník se bál přiznat” pro publikaci “Umělec, vila a bazén” projektu Nad čarou
2014  Člen a místopředseda Spolku Skutek
2014  Zařazen do první stovky nejzajímavějších současných umělců v ČR – J&T Banka Art Index
2013  Kurátorský projekt “Open Call”, Galerie Weltecho (Chemnitz, DE), více info. zde…
2013  Autorská publikace “Vybrané postkonceptuální přístupy v současné české malbě“: PHD EDICE FaVU
2012  Stezka odvahy (spoluautoři Matej Al-Ali a Tomáš Moravec) zařazena do mezinárodního projektu Culburb.eu
2012  Založení platformy Reframed: reframed.net
2012  Účast na Art Prague 2012 – zastoupení Art Traffic Gallery
2011  Zařazen do databáze Artlist.cz
2011  Součástí projektu Artbanka
2011  Konzultant architektonického projektu Muzea moderního umění ve finském městě Mäntta – spolupráce se studiem Chybík+Kristof Associated Architects
2010  Prach je zlato, zlato je prach (workshop s Jiřím Kovandou, Kunstraum Kreuzberg/Bethainem, Berlin, DE)
2010  Rezidence Nadace Wagner (Totovo Selo, RS)
2010  Rezidence Egon Schiele Art Centre (Český Krumlov, ČR)
2009–2012  Zakladatel a spoluřešitel projektu Rewind.cz
(přednáškový cyklus současných českých a slovenských tvůrců)
2008–2010  Koordinátor mezinárodního projektu 2b2a.cz (Art & Architecture)
2008  The Saatchi Gallery (creative development – reprezentant projektu Stuart pro Českou republiku)
2006–2010  Delegát VUT v Brně – Rada vysokých škol (Komise pro umělecké školy)